Oled sa paadunud jõulufänn, kelle kodu särab juba alates oktoobri lõpust kui Põhjanael või tood tuled välja alles siis, kui päkapikud sind selleks sunnivad?
Tulede vale kasutamise korral võivad mõlemal juhul elektriarved paisuda kui pärmi peal, aga ka õnnetusega lõppeda.
Siin on mõned nipid, et jõulumaagia saabuks ohutult ja energiasäästlikult:
🔌 Kontrolli tulede seisukorda!
Kui juhtmed on rohkem sõlmes kui kingipaki paelad või lambid vilguvad morsekoodi taktis, pead veenduma nende ohutuses. Kulunud valguskett on rohkem ohtlik kui ilus!
💡 Vali LED-tuled!
LED-tuled on praktiliselt jõulude superkangelased – nad säravad eredalt, tarbivad vähem energiat ega kuumene üle.
⏰ Kasuta taimerit!
Lase tuledel särada vaid siis, kui oled ise ärkvel ja seda ilu nautida saad. Taimer aitab vältida olukordi, kus tuled töötavad ööpäevaringselt ja paisutavad elektriarvet.
🌟 Ära üle pinguta!
Saame aru, et soovid võita „Naabruskonna säravaima kodu“ tiitlit, kuid vähem on tihti rohkem. Keskendu paarile efektsele valguslahendusele, mitte ära kata kõiki puid, põõsaid ning tervet maja valguskettidega.
⚡ Väldi ülekoormust!
Kui ühendad liiga palju valguskette ühte pistikupessa, riskid ülekoormusega. Kui pead kasutama pikendusjuhet, siis ainult sellist, mis on ülekoormuskaitsega.
🏠 Kui pole kodus, lülita välja!
Kui lahkud kodust või lahtiste silmadega magamist ei harrasta, siis lülita tuled välja. Nii on ohutu ja energiasäästlik ning kuuldavasti leiavad päkapikud sussi ka pimedas toas üles.
🎅 Valgusta strateegiliselt!
Kui soovid luua jõulumeeleolu nii sees kui väljas, siis kaalu tulede sättimist aknale või rõdule. Nii näed säravaid tulesid nii õuest kui ka toast ning säästad ka energiat. Jääbki rohkem raha selle väga erilise kingituse jaoks, mille iseendale planeerisid. 😉
#elektrumeesti #elektritark #elektrum #ohutus